@

Duyuru Detay

2023-2024 SEZON ÖNCESİ BİLGİLENDİRME

2023-2024 Sezonu hakkında ön bilgilendirme!

?       Önceki sezonlarda olduğu gibi İstanbul altyapı müsabakaları her kategoride 3 farklı ligde oynatılacaktır (İstanbul Süper Ligi, İstanbul Ligi, İstanbul Gelişim Ligi ). Kulüplerimiz diledikleri ligden katılmakta serbesttirler.
?    Kulüplerimiz, her ligde, her kategoride en fazla 2?şer takım ile başvuru yapabilirler.
?    İstanbul Süper Ligi?ne katılan takımlar, belirlenecek statüye sıralamayı belirler ve TVF?nin belirlediği kontenjana göre Türkiye Şampiyonalarına gitmeye hak kazanma şansları olur. İstanbul Süper Ligi final grubunu ilk 3 sırada bitiren takımlara kupa ve madalya verilir.
?    İstanbul Ligi?ne katılan takımlar belirlenecek statüye göre maçlarını oynarlar ve takımların Türkiye Şampiyonalarına katılabilme hakları yoktur. Bölgelerini ilk 3 sırada bitiren takımlara kupa ve madalya verilir. Çapraz maçlar sonucunda İstanbul Ligi İstanbul ilk 3 sıralamasına giren takımlara ayrıca tekrar kupa ve madalya verilir.
?    İstanbul Gelişim Ligi?ne katılan takımlar belirlenecek statüye göre maçlarını oynarlar ve takımların Türkiye Şampiyonalarına katılabilme hakları yoktur. Gelişim Ligleri kazanılan 2 set üzerinden oynanmaya devam ettirilecektir.
Önceki sezonlarda olduğu gibi bölgelerini ilk 3 sırada bitiren takımlara kupa ve madalya VERİLMEYECEKTİR. Çapraz maçlar sonucunda İstanbul Gelişim Ligi İstanbul ilk 3 sıralamasına giren takımlara kupa ve madalya verilir.
?    Liglere katılım bedelleri katılım formunda belirtilecektir.
?    Liglere başvuruların 14 Ağustos haftası alınmaya başlanması planlamaktadır.
?    Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda liglerin başlama tarihleri Süper Lig ve Erkek Takımları için 9 Eylül 2023, İstanbul Ligi ve İstanbul Gelişim Ligi için ise 16 Eylül 2023 olarak planlanacaktır.

Haftalık programlar yapılırken aşağıda belirtilen maddeler de mazeret olarak kabul edilmeyecektir.
?     Antrenörlerin spor okulunda da görev alması ve antrenman saatleriyle maç saatlerinin çakışması,
?     Kulüplerin düzenlediği yaz ve kış kamp tarihleri ile maç tarihlerinin çakışması,
?     Okul ara tatillerinin maç tarihlerine denk gelmesi,
?     Kulüp sporcularının dershane sınavları, yurtiçi/yurtdışı gezi/seyahat tarihlerinin maç tarihleri ile çakışması,
?     Kulüp sporcularının okul takımında oynamaları ve okullar Türkiye Şampiyonası tarihinde kulüp maçlarının denk gelmesi, (ez az 3 sporcusunun okul takımlarıyla turnuvaya gideceğini 10 gün önceden belgeleyen kulüplere ilgili tarihlerde maç yazılmaması konusunda yardımcı olunacaktır.)
?    Talimatlar gereği aynı takımdan 4 ve daha fazla sporcunun hastalıktan dolayı doktor raporlu olması nedeni ile maç tehir edilebilir.

Bu kapsamda tüm mazeret ve taleplerin en az 10 gün önceden [email protected] mail adresine gönderilmesi gerekmektedir. Mail dışında bireysel yapılan başvurular işleme alınamayacaktır. Yapılan başvurular değerlendirilerek, olumlu yada olumsuz olarak yanıtlanacaktır.

İSTANBUL VOLEYBOL İL TERTİP KURULU